O mnie

lek. dent. mgr prawa Milena Delijewska
lekarz dentysta | prawnik | mediator

Jestem absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Medycznego Charite w Berlinie na kierunku STOMATOLOGIA. Ukończyłam również Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku: PRAWO, a także studia podyplomowe: PRAWO MEDYCZNE i BIOETYKA

Kształciłam się i rozwijam jako mediator, m. in. w Polskim Centrum Mediacji, bazując w swojej praktyce na wypracowanych przez renomowane ośrodki procedurach i zasadach prowadzenia mediacji. Prowadzę mediacje w sprawach cywilnych, karnych, gospodarczych i administracyjnych, w których jednym z uczestników postępowania jest lekarz, lekarz dentysta lub podmiot leczniczy.

Od ponad 6 lat prowadzę kompleksowe i praktyczne kursy z prawa medycznego. Zrealizowałam szereg szkoleń dla członków towarzystw naukowych, m. in. Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, International Team of Implantology, izb lekarskich i towarzystw ubezpieczeniowych, a także prezentowałam autorskie wystąpienia na największych konferencjach i spotkaniach branżowych w Polsce, m. in. podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT, Targów DENTAMED, Stomatologicznej Sesji Sudeckiej czy corocznych Andrzejek Stomatologicznych organizowanych przez Śląską Izbę Lekarską.

Przynależę do szeregu towarzystw naukowych i organizacji zawodowych. Stale poszerzam swoją wiedzę prawniczą oraz medyczną na specjalistycznych kursach w kraju i zagranicą. W zakresie prawa medycznego skupiam się na zagadnieniach związanych z prowadzeniem działalności leczniczej, prawami pacjentów i odpowiedzialnością cywilną lekarzy i podmiotów leczniczych.

Od ponad 6 lat jestem członkiem Komisji Stomatologicznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, a także Komisji Legislacyjnej. Od marca 2019 roku pełnię funkcję v-ce Prezesa Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, biorąc udział m. in. w ministerialnych pracach nad regulacją zawodów pomocniczych w stomatologii.